Opłaty drogowe

kreska

OPŁATY DROGOWE – POLSKA

kreska

Lokalizator GPS e-TOLL gotowy do użycia

Lokalizator GPS e-TOLL ze znajdującą się na wyposażeniu aktywną kartą SIM jest gotowy do użycia od razu po podłączeniu; odpowiednie skonfigurowanie pozwala na przekazanie danych do systemu e-TOLL w czasie rzeczywistym. Konieczna jest jedynie rejestracja firmy i pojazdu na stronie rządowej e-TOLL przy użyciu BiznesID, które widnieje na urządzeniu.

Karta SIM nie wymaga rejestracji

Karta SIM nie wymaga rejestracji. Karta typu M2M jest zintegrowana z urządzeniem, dzięki czemu nie trzeba podpisywać umowy z żadnym operatorem ani przekazywać żadnych danych osobowych.

Bez umowy, na własność, bez opłat miesięcznych

Bez umowy, na własność, bez opłat miesięcznych. Nie wymagamy żadnych dodatkowych formalności, wystarczy wybrać długość okresu, przez który będzie działało urządzenie i to wszystko. Przed upływem wybranego okresu można przedłużyć działanie lokalizatora na kolejny okres.

O ewentualnych problemach informują sygnały wizualne i dźwiękowe

O ewentualnych problemach z łącznością GSM/GPS i niskim stanie środków na rachunku IKK informują sygnały wizualne i dźwiękowe – urządzenie posiada dwie diody oraz głośnik. Opis sygnałów znajduje się w instrukcji.

Do samodzielnego montażu

Urządzenie, które z łatwością można przenosić między pojazdami, jest przygotowane do samodzielnego montażu do gniazda zapalniczki w każdym rodzaju pojazdu lub na stałe – w instalację 12V/24V. Działa w szerokim zakresie napięcia zasilania, bez problemów radzi sobie w pojazdach osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach. W przypadku podłączenia do gniazda zapalniczki konieczna jest weryfikacja stabilności połączenia z gniazdem i utrzymania wymaganego napięcia zasilania.

kreska

 

e-TOLL – system elektronicznego poboru opłat drogowych działający w Polsce od 24 czerwca 2021r.

System e-TOLL  jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów, których liczba miejsc siedzących przekracza 9 łącznie z kierowcą, niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej.

Wszystkie aktualne informacje dostępne są na stronie www.etoll.gov.pl

Wykaz dokumentów potrzebnych do rejestracji w systemie e-TOLL dostępny jest na stronie internetowej www.etoll.gov.pl w zakładce obsługa klienta – dokumenty.

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELA INFOLINIA – Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta

800 101 101 – numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce

+48 22 521 10 10 – numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy

 

kreska

 

Witamy na stronie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych "Dolny Śląsk".